Felhívás | Konferencia: Új perspektívák a valláspszichológiában

Konferenciafelhívás | Új perspektívák a valláspszichológiában

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Pszichológiai Intézetének Valláslélektani Kutatócsoportja konferenciát szervez Új perspektívák a valláspszichológiában címmel. A konferencia elsődleges célja, hogy a valláspszichológia kurrens elméleteit és eredményeit kiegészítve felhívja a figyelmet a vallásos és spirituális élmények pszichológiájának kevésbé ismert megközelítéseire, valamint a társtudományokkal (vallástudomány, szociológia, filozófia stb.) való együttműködés fontosságára.

Elsősorban, de nem kizárólagosan az alábbi témákban várják a jelentkezéseket:

• A vallásos és spirituális élmények pszichológiája
  • A vallás pszichológiája a szociológia, a filozófia, a vallástudomány és más társtudományok kontextusában
  • A valláspszichológia alkalmazhatóságának kérdései
  • A vallás pszichológiájának pszichoanalitikus, tárgykapcsolati és dinamikus pszichológiai olvasatai
  • A valláspszichológia elméleti és módszertani kritikái, fejlődési lehetőségei
  • A vallásos és a spirituális élmények pszichológiájának története
  • A vallásos jelenségek pszichológiájának újszerű vagy kevésbé ismert elméleti keretei

A konferencia időpontja: 2024. június 6. (csütörtök) 10:00-19:00
Jelentkezési határidő: 2024. április 30.

A konferencia helyszíne: Pázmány Péter Katolikus Egyetem, Sophianum (Budapest, Mikszáth Kálmán tér 1, 1088 Magyarország), 108-as terem
A konferenciát megnyitja: Ft. Dr. Kuminetz Géza, a PPKE rektora

A konferenciára a tervezett előadás címével, 10-15 soros absztrakttal, valamint a jelentkező affiliációjának megadásával lehet jelentkezni 2024. április 30-ig a gyimesi.julia@btk.ppke.hu címen. A konferencia nyelve magyar, de az előadások opcionálisan angol nyelven is megtarthatók.

Forrás: btk.ppke.hu

Pszichológia Intézet